نصب و راه‌اندازی وردپرس

در این ویدیو آموزشی، شما یاد می‌گیرید که چطور وردپرس را روی هاست خود نصب و راه‌اندازی کنید. بعد از نصب نیز به صورت کلی به معرفی پیشخوان وردپرس خواهیم پرداخت.

قبلاً برای اینکه یک سایت را راه‌اندازی کنیم یا باید خودمان کد نویسی می‌کردیم یا از شرکت یا فردی که بلد بود، می‌خواستیم که یک سایتی را برایمان راه‌اندازی کنند. اما امروزه به کمک CMS ها و در عرض چند ساعت به‌راحتی می‌توان یک وب‌سایت را راه‌اندازی و استفاده کرد.

وردپرس:

یکی از معروف‌ترین این CMS ها وردپرس است که یک ابزار تحت وب برای منتشر کردن محتوا روی سایت و اینترنت می‌باشد. وردپرس را به‌عنوان یک سایت ساز در نظر بگیرید که از طریق آن می‌توانید محتوای خود را روی سایت نشر دهید. علاوه بر وردپرس، CMS های دیگری چون جوملا نیز وجود دارند. ما کار با وردپرس بسیار آسان می‌باشد. علاوه بر آن، استفاده از وردپرس رایگان بوده و به‌راحتی می‌توانیم آن را روی هاستمان نصب و راه‌اندازی کنیم.

شکل زیر، نقش وردپرس را به‌خوبی نشان می‌دهد که در آن، وردپرس یک رابطی است بین منتشرکننده محتوا (مدیر سایت) که یک سری اطلاعات و محتوا را از طریق دیتابیس به بازدیدکننده از سایت نشان می‌دهد.

به عبارتی، اگر در این میان وردپرس را هم حذف کنیم، مطالب و محتوای سایت از بین نمی‌روند و منتشرکننده و بازدیدکننده کماکان می‌توانند به مطالب دسترسی داشته باشند.

نصب وردپرس

برای نصب وردپرس، ابتدا باید این اپلیکیشن را از سایت wordpress.org دانلود کنیم و سپس از طریق کنترل پنل هاست، آن را روی سایتمان نصب و راه‌اندازی کنیم.

در ویدیو آموزشی زیر، تمام مراحل نصب و راه‌اندازی نشان داده شده که می‌توانید به‌راحتی و با مشاهده ویدیو، وردپرس را روی هاست خودتان نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید